21 marca 2025 roku uczniowie klasy 8 pod opieką pani Katarzyny Tomczyk-Raby oraz pani Agnieszki Buryło odwiedzili szkoły ponadpodstawowe w Jarosławiu. Była to wspaniała okazja do zapoznania się z ofertą i bazą każdej ze szkół oraz zapleczem jakim każda szkoła dysponuje. Na zaaranżowanych stoiskach tematycznych, a także w pracowniach klasowych, uczniowie poznali kierunki kształcenia, terminy i zasady rekrutacji. Zdobyli niezbędne informacje, które pomogą im dokonać trudnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Uczestniczyli także w warsztatach i pokazach. Oprócz tego uczniowie wzięli udział w targach edukacyjnych zorganizowanych w jednej ze szkół. Wśród uczniów reprezentujących szkoły ponadpodstawowe dostrzegliśmy liczne grono Absolwentów naszej szkoły.
Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych
Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa
W pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Celem tej akcji jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.
Kolorowe skarpetki „nie do pary” zakładane są jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z trisomią 21. Mamy te same marzenia i pragnienia, a niepełnosprawność tego nie zmienia.
Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się tego dnia do akcji i założyli dwie kolorowe skarpetki „nie do pary”.17
Wyjazd na spektakl „Safari”
19 marca 2025r. uczniowie klas 1-3 i dzieci z grup przedszkolnych wybrały się do Przeworska na spektakl „Safari”. Przedstawienie w piękny sposób opowiada o akceptacji, wierze w siebie i znaczeniu dobrego serca. Bohaterowie pokazują, jak ważne jest, by nie oceniać po wyglądzie i nie wyśmiewać się z innych. Było to bardzo miłe i inspirujące doświadczenie. Po spektaklu uczniowie klas 1-3 udały się na posiłek do McDonalda.
3
Dzień otwarty w Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu
DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU
11 marca w oddziałach przedszkolnych odbył się Dzień Otwarty. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, mogły zapoznać się z wyposażeniem sali przedszkolnej, uczestniczyły w ciekawych zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych i ruchowych. Było wiele radości i śmiechu, a na zakończenie słodka niespodzianka, przygotowana przez Radę Rodziców.
28
III WOJEWÓDZKI KONKURS PAMIĘCI PŁK. WOJCIECHA SZCZEPAŃSKIEGO I ŻOŁNIERZY ANTYKOMUNISTYCZNEGO PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO Z TERENU WOJWÓDZTWA PODKARPACKIEGO PN. „NIEZŁOMNYM, WYKLĘTYM, NIEPOKORNYM”
11 marca 2025 r. w Szkole Podstawowej im. Brata Alberta w Żurawiczkach odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych połączone z uroczystością rozdania dyplomów i nagród uczniom, którzy wzięli udział w tym wojewódzkim konkursie.
Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział cztery osoby, a dwie odniosły sukces:
- w kategorii klas 7-8 uczennica kl. VIII, Oliwia Kędzior, zdobyła I miejsce
za pracę literacką; - w kategorii klas 4-6 uczennica kl. IV, Malwina Olszańska, uzyskała wyróżnienie za pracę plastyczną.
Serdecznie gratulujemy uczennicom, tym bardziej, że ww. konkurs odbył się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej / oddział w Rzeszowie i jest zakwalifikowany do wpisu na świadectwo ukończenia szkoły.
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się przed szkołą m. in. Apelem Poległych - uroczystą ceremonią upamiętniającą bohaterów – Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowego, którzy oddali życie za ojczyznę. Odśpiewano także hymn państwowy, a przedstawiciele wielu instytucji i środowisk lokalnych złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą płk. Wojciecha Szczepańskiego, żołnierza niezłomnego urodzonego w 1914 r. w Żurawiczkach.
Następnie uroczystości przeniosły się do hali sportowej, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać przemówień, m. in. córki płk. Szczepańskiego czy też prelekcji pracownika rzeszowskiego IPN-u. Zaprezentował on materiał nt. walki o suwerenność Polski
z komunistyczną bezpieką i śmierci trzech żołnierzy niezłomnych z naszego okręgu – Władysława Koby, Leopolda Rząsy i Michała Zygo, których szczątki zostały niedawno odnalezione. Następnie uczestnicy wydarzenia obejrzeli program artystyczny poświęcony życiorysowi lokalnego bohatera narodowego, wspomnianego już Wojciecha Szczepańskiego. Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród.18- w kategorii klas 7-8 uczennica kl. VIII, Oliwia Kędzior, zdobyła I miejsce
-Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tysiącletnia Rocznica Koronacji Pierwszych Polskich Monarchów - Dzień Poezji-
Niedawno minął Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzony co roku 1 marca. W tym roku przypada także 1000. rocznica Koronacji Pierwszych Polskich Monarchów oraz zbliża się Dzień Poezji, przypadający na 21 marca. Z tej okazji - kilka patriotyczno-poetyckich refleksji.
Poezja była i jest ważna w życiu ludzi i narodów. Potrafiła odgrywać doniosłą rolę, zwłaszcza wtedy, gdy nie było państwowości polskiej. Wówczas to poeci byli przewodnikami narodu. To oni wskazywali drogi wyjścia z sytuacji, dawali wzory postępowania, wzmacniali ducha narodu, utrwalali pamięć o wielkich i szlachetnych postaciach, o ważnych wydarzeniach w dziejach narodu … Warto zaznaczyć, że wiersze skłaniają do refleksji, budzą najróżniejsze emocje. Potrafiły wpływać na decyzje ludzi i całych społeczeństw, dodawały otuchy, wzywały do walki. Poezja wielbi Boga, wyraża miłość do ojczyzny, do drugiego człowieka.
Maria Konopnicka w czasach zaborów tak pisała:
Ojczyzna moja – to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła.Ojczyzna moja – to wioski i miasta,
Wśród pól lechickich sadzone od Piasta;
To rzeki, lasy, kwietne niwy, łąki,
Gdzie pieśń nadziei śpiewają skowronki.Ojczyzna moja – to praojców sława,
Szczerbiec Chrobrego, cecorska buława,
To duch rycerski, szlachetny a męski,
To nasze wielkie zwycięstwa i klęski.Ojczyzna moja – to te ciche pola,
Które od wieków zdeptała niewola,
To te kurhany, te smętne mogiły -
Co jej swobody obrońców przykryły.Ojczyzna moja – to ten duch narodu,
Co żyje cudem wśród głodu i chłodu,
To ta nadzieja, co się w sercach kwieci,
Pracą u ojców, a piosnką u dzieci!Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony przez Sejm RP
w 2011 roku. Data ta nawiązuje do wydarzeń z 1 marca 1951 roku, kiedy rozstrzelano członków zarządu zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Dzień ten upamiętnia wszystkich żołnierzy antykomunistycznego, niepodległościowego podziemia, którzy byli torturowani, prześladowani i zginęli w walce o suwerenność Polski w okresie stalinizmu, czyli już po zakończeniu II wojny światowej.Uczniowie klasy VIII, przed zbliżającym się Dniem Poezji, wybrali wiersze nawiązujące do ofiary naszych narodowych bohaterów – żołnierzy niezłomnych, jak i różne inne utwory o charakterze patriotycznym.
O Danucie Siedzikównie, niespełna osiemnastoletniej dziewczynie z AK, która była bita i poniżana przez Urząd Bezpieczeństwa, a mimo to odmówiła składania zeznań obciążających członków brygad wileńskich AK, jeden z poetów tak napisał:
„To przecież nastolatka tylko.
Śmieszny kołnierzyk przy sukience.
[…]
Jak to jest – zabić nastolatkę?
Blask zgasić w oczach, zamknąć usta?
[…]
Ktoś wydał wyrok i żył dalej.
Ktoś milczał – nie wydobył głosu.
Ktoś prawdy nie chce słuchać wcale.
Ktoś ma awersję do patosu…”
Wśród najbardziej znanych nazwisk żołnierzy niepodległościowego podziemia, wyklętych nawet po ich śmierci przez „polskich” komunistów, są m. in.: rotmistrz Witold Pilecki, dobrowolny więzień oświęcimski; kapitan Łukasz Ciepliński; porucznik Józef Franczak; porucznik Mieczysław Moczar; porucznik Henryk Flame; generał Emil Fieldorf „Nil”; Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”; Hieronim Dekutowski „Zapora”; Jan Nieścior „Ogień”; Stanisław Sojczyński „Orlik”.
Poniższy utwór muzyczny w stylu rap przedstawia sylwetki kilku z nich:
https://www.youtube.com/watch?v=HChffmucA5k&t=116s
„Osuszył czas mokradła krwi,
Czerwone słońce znów w zenicie…
Czy warto było w wojny dni
Za taki kraj oddawać życie?Słychać pokoleń drwiący śmiech,
To komuniści mają święto,
Lecz Mądry Bóg w Osobach Trzech
Pojmuje, za co Was wyklęto.Zanim ostatni pójdzie z Was
W niebieskiej partyzantce służyć,
Wszyscy staniemy jeszcze raz.
Może historia się powtórzy…”Jednym z najlepiej znanych żołnierzy niezłomnych był Witold Pilecki – oto ballada o nim w wykonaniu Lecha Makowieckiego:
https://www.youtube.com/watch?v=_nLNExdYdHEA
poniżej inny utwór o rotmistrzu:
https://www.youtube.com/watch?v=3fq5EQIxEDE
W 2025 roku przypada tysiącletnia rocznica koronacji pierwszych polskich monarchów. Bolesław Chrobry, drugi historyczny władca Polski i pierwszy polski król, został koronowany 18 kwietnia 1025 roku w Gnieźnie. Kilka miesięcy później, po jego śmierci, nałożono koronę na skronie jego syna, Mieszka II Lamberta.
"Koronacja Bolesława Chrobrego była jasnym sygnałem dla ówczesnego świata, że młode państwo polskie jest niepodległe i niezależne. Był to początek wzrastania pozycji Polski na średniowiecznej mapie Europy, która z księstwa przeistoczyła się w królestwo".
Cytaty o Bolesławie Chrobrym:
- Boga miłował we wszystkim i ponad wszystko i (…) z głębi serca kochał swoich, jak ojciec synów.
- Epoka Bolesława Chrobrego zostawiła narodowi w spadku poczucie własnej wartości.
"Koronacje te nie byłyby możliwe, gdyby nie szereg ważnych wydarzeń, począwszy od legendarnego założenia Gniezna przez Lecha, poprzez chrzest Polski, męczeńską śmierć świętego Wojciecha i powstanie pierwszego arcybiskupstwa, a na Zjeździe Gnieźnieńskim skończywszy" - czytamy w uchwale Sejmu RP.
Według historyków w procesie tworzenia się państwa polskiego kluczowe znaczenie miał chrzest przyjęty przez księcia Polan Mieszka I. Odbył się on prawdopodobnie 14 kwietnia 966 r. – zgodnie z panującym wówczas zwyczajem – w nocy z wielkanocnej soboty na niedzielę, podczas oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie. Znaleziska archeologiczne wskazują, że wydarzenie mogło nastąpić na wyspie Ostrów Lednicki nieopodal grodu gnieźnieńskiego, głównej siedziby rodu Piastów.
Historycy podkreślają, że koronacja Bolesława Chrobrego stanowiła zwieńczenie jego trzydziestoletniego panowania oraz istotnym aktem politycznym oraz demonstracją suwerenności tworzącego się państwa polskiego. Polskę zaczęto też odtąd opisywać jako królestwo, jednak godność monarsza jej władców ostatecznie utrwaliła się dopiero po koronacji Władysława Łokietka w 1320 r. W obecnym godle państwowym Rzeczypospolitej korona na głowie Orła Białego nawiązuje o pierwszej na ziemiach polskich koronacji, dokonanej tysiąc lat temu.
Drugim koronowanym władcą Polski (1025-1031) był przedstawiciel dynastii Piastów, syn Bolesława Chrobrego Mieszko II Lambert (990-1034). Ojciec wyznaczył go na swojego następcę. 25 grudnia 1025 r. - kilka miesięcy po śmierci ojca został koronowany na króla Polski przez arcybiskupa gnieźnieńskiego Hipolita w katedrze gnieźnieńskiej.
„Cień patriotyzmu”
Te czasy, w których obce jest lepsze i każdy podąża za modą
Zatrzymaj się chwilę i popatrz przez okno
Co za widok tak bliski sercu?
Polska! Ziemia Ojczysta!
To jest duma nasza wielka.Już rozumiesz?
Gdzie ty jesteś?
O, tu stoisz. Już cię widzę.
Czuwasz ze mną.
Trwamy w ciszy.
Tu, przy grobie. Koło krzyża, ktoś na nim napisał:
Bóg honor Ojczyzna
Cóż za słowa, co me serce tak wzruszyły!
Co za płomień, dobrze znany!
Jak gorąco!
Płonie! Płonie!
Czy wygaśnie?
Widzisz polska flagę, godło.
Co się z tobą dzieje?
Chociaż pokój nastał, chcesz walczyć o dobre ich Imię!
Dzień logopedy
Dzień logopedy przypada 6 marca. Uczniowie i pracownicy szkoły mieli możliwość wylosowania i sprawdzenia swoich sprawności językowych jak i poznania nowych trudnych słów.
14
Dzień Patrona
W ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika, w dniach 5-6 marca odbyły się działania przybliżające uczniom postać wybitnego uczonego.
Wszystkie klasy i oddziały przedszkolne obejrzały filmy obrazujące życie i twórczość Mikołaja Kopernika, odbyły się również konkursy szkolne w dwóch kategoriach:1. Konkurs plastyczny „Portret Mikołaja Kopernika” dla uczniów klas 1-3
I miejsce – Zuzanna Pszonak, Maja Wielgus, David Szlafka
II miejsce – Amelia Nasiewicz, Nadia Wojtaszek, Jan Wojtowicz
III miejsce – Emilia Wojciechowska, Sandra Pszonak, Dominika Kubas
2. Konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas 4-8
I miejsce – Nikola Pszonak
II miejsce – Alicja Buryło, Nikola Kędzior
III miejsce – Katarzyna Kiper, Lena Wojdyło, Jan Winiarz
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
16
Dzień Otwarty Przedszkola
Oddziały Przedszkolne w Kramarzówce
serdecznie zapraszają przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami
na Dzień Otwarty Przedszkola,
który odbędzie się 11.03.2025 r. w godzinach 10:00 – 11:00.
Dzieci 3-,4- i 5- letnie zapraszamy do Oddziału Przedszkolnego B natomiast dzieci 6- letnie do Oddziału Przedszkolnego A. Prosimy wziąć ze sobą obuwie na zmianę (rodzice również).
Dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z przedszkolem to wspaniała okazja
do zapoznania się z atmosferą i organizacją panującą w naszym przedszkolu.SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNYCH ZABAW
I NAWIĄZANIA NOWYCH PRZYJAŹNI
Zasady rekrutacji do przedszkola i klasy pierwszej na rok szkolny 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że od dnia 24 lutego 2025 roku rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2025/2026, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pruchnik.
Terminy:
Składanie wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych:
24.02.2025 r. do 14.03.2025 r.
Składanie dokumentów do klasy pierwszej:
24.02.2025 r. do 14.03.2025 r.
Dokumenty rekrutacyjne do przedszkola, oddziałów przedszkolnych oraz klas I dostępne będą u nauczycieli oddziałów przedszkolnych oraz w sekretariacie szkoły.
Poniżej link do strony internetowej Gminy Pruchnik:
Wyjazd na spektakl pt. „Zemsta”
14 lutego br., w ostatni dzień nauki szkolnej przed feriami zimowymi, uczniowie z klas VI, VII i VIII wyruszyli na wycieczkę do Jarosławia w celu obejrzenia przedstawienia teatralnego w wykonaniu aktorów z teatru „Cracovia”.
Profesjonaliści przygotowali inscenizację znanego utworu Aleksandra Fredry, będącego lekturą obowiązkową w kl. VII-VIII SP. Uczniowie mieli więc sposobność przypomnienia sobie i utrwalenia całości treści tej komedii, gdyż aktorzy, wers po wersie, odtworzyli cały dramat Fredry. Sztuka bardzo się podobała całej sali publiczności złożonej przede wszystkim z uczniów różnych szkół, gdyż aktorzy zagrali ją z wielkim oddaniem i pasją. Posiadali profesjonalne, w każdym szczególe idealnie dobrane kostiumy i rekwizyty, oddające koloryt tamtej epoki, czyli okres przełomu XVIII i XIX wieku. Odpowiednia scenografia oraz muzyka i dźwięk także dodały uroku tej zabawnej sztuce, bo w końcu – komedii.
Po długim spektaklu z antraktem młodzież miała czas wolny dla siebie na relaks i posiłek w walentynkowych klimatach nieodległej galerii. Integracja grupy przebiegła pomyślnie…
Pasowanie na czytelnika
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
W naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Uroczystość ta odbywa się na początku drugiego półrocza, kiedy to pierwszaki znają już prawie cały alfabet.
Dlatego 12 lutego uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Dzieci przebrane w stroje postaci z różnych bajek pojawiły się w naszej bibliotece. Wszystkie pięknie opowiedziały o swoich bajkowych bohaterach. Poznały regulamin biblioteki, dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.
W dalszej części uroczystości pierwszoklasiści otrzymali dyplomy pasowania na czytelnika, upominek w postaci ksiązki "Wnuczka antykwariusza" oraz słodycze. Następnie wypożyczyły pierwsze książki z biblioteki. Obiecali przy tym, że przeczytają je samodzielnie.Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych wrażeń z przeczytanych lektur, by czerpali z książek jak najwięcej mądrości i radości.
Zabawa Choinkowa
W dniu 6 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa, w której uczestniczyły uczniowie klas I-VIII.
Dzieci w oczekiwaniu na wspaniałą imprezę z zapałem się do niej przygotowywały, organizując sobie przeróżne, kolorowe stroje i wspaniałe fryzury. W wielu przypadkach nie obyło się to bez pomysłowości rodziców. Na zabawę uczniowie zabrali ze sobą również świetne humory, dlatego od razu dali się porwać wesołym, szalonym rytmom.
Uczniowie harce kończyli z uśmiechami na buziach. Zmęczeni, ale zadowoleni wracali do domów, oczekując na kolejną zabawę w przyszłym roku.18
Jasełka. Dzień Babci i Dziadka
24 stycznia w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe pt „W grudniową noc” połączone z Dniem Babci i Dziadka. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii dzieci z Oddziału Przedszkolnego A przedstawiły sceny narodzin Jezusa. W kolejnej części występu został zaprezentowany spektakl słowno – muzyczny przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego B oraz uczniów kl. 1-3.
Na wspomnianą uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice oraz dziadkowie naszych uczniów, którzy z zainteresowaniem i wzruszeniem oglądali występy swoich pociech. Mali artyści z ogromnym przejęciem prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz recytatorskie.
102
Spotkanie z Policjantami.
W dniu 15.01.2025 odbyło się w Naszej Szkole spotkanie z Policją z komendy Powiatowej w Jarosławiu. Spotkanie dotyczyło cyberprzemocy a takze odpowiedzialności karnej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas od IV do VIII.
Jasny i rzetelny przekaz informacji Pań Policjantek bardzo podobał się uczniom, a przede wszystkim uświadomił o konsekwencjach niewłaściwego zachowania.
Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa
Za nami wyjątkowy konkurs plastyczny Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa, który wprowadził nas w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. W konkursie wzięli udział rodzice, przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-8, którzy wykazali się swoją kreatywnością i różnorodnością pomysłów.
Komisja konkursowa, mając przed sobą trudne zadanie, wybrała najlepsze prace w trzech kategoriach. Oceniano nie tylko estetykę, ale także oryginalność, zgodność z tematyką oraz technikę wykonania.
Laureaci konkursu:
W kategorii rodzice :
1 miejsce Magdalena Olszańska;
2 miejsce Natalia Kielar;
3 miejsce Justyna Pilch.
W kategorii klas 0-3:
1 miejsce Milena Pękala;
2 miejsce Marcelina Wielgus;
3 miejsce Nadia Wojtaszek.
W kategorii klas 4-8:
1 miejsce Michalina Lambora ;
2 miejsce Amelia Składan, Malwina Olszańska;
3 miejsce Eryk Bułdys.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Kiermasz Bożonarodzeniowy
W dniach 16 - 17 grudnia 2024 r. w godz. 8.00 - 14.00 na terenie szkoły odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. Podczas kiermaszu sprzedawano wytwory pracy - głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i bliskich oraz nauczycieli, m.in. : rękodzieło - dekoracje i ozdoby świąteczne, a także wyroby cukiernicze (ciastka, ciasteczka), sushi. Dochód ze sprzedaży wyniósł 7116 zł Zgodnie z regulaminem kiermaszu kwota w całości zostanie przeznaczona na organizację Dnia Dziecka.
12
IV Powiatowy konkurs A letter to Santa
Już corocznie w grudniu Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu organizuje powiatowy konkurs anglojęzyczny pod hasłem „A letter to Santa”. W tym roku odbyła się już czwarta edycja!!! Do konkursu zgłosiło się 140 uczniów z 23 powiatów, w tym 10 uczniów z naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie listu do Św. Mikołaja w języku angielskim (format dowolny) oraz ozdobienie go dowolną techniką według własnego pomysłu. Jury dokonało oceny prac biorąc pod uwagę ich oryginalność, samodzielność redagowania tekstu, pomysłowość, stopień trudności zarówno języka angielskiego, jak i technik plastycznych, czas włożony w wykonanie pracy, estetykę wykonania oraz poprawność językową.
Z wielką przyjemnością informujemy, że Julia Wojtowicz z klasy 6 oraz Alicja Dryla z klasy 4 zajęły 3 miejsce w kategorii klasy IV-VI. Natomiast uczennica klasy 7 Nikola Pszonak zajęła 1 miejsce w kategorii klasy VII-VIII.
Serdecznie gratulujemy!!!
Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
19 grudnia odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Pod kierunkiem ks. Macieja, pani Barbary Dachnowicz i pani Ani Stoch-Badyli zorganizowano klasowe kolędowanie. Każda klasa przygotowała jeden utwór. Należy stwierdzić, że wszyscy uczniowie wypadli znakomicie, choć nie mieli łatwego zadania z powodu np. niewielkiej liczby uczniów lub trudności wykonania utworu. Kolędy przeplatane były występami solistek, a konferansjerzy w osobach Zuzanny Harłacz i Krzysztofa Składana sprawnie prowadzili uroczystość. Jej dynamicznego charakteru dodał występ naszych pracowitych ósmoklasistek, które samodzielnie przygotowały choreografię układu tanecznego. Brawo, dziewczęta!
Pani Dyrektor wraz z życzeniami świątecznymi przekazała dyplomy z Konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową, z konkursu sportowego ministrantów - III miejsce i pogratulowała Alicji Dryli wyróżnienia w Konkursie Literackim "Nam Henryk Sienkiewicz Patronuje".
Na koniec wspólnie kolędowaliśmy pod akompaniament pani Basi. Akademia zakończyła się rozdaniem gustownych kartek z życzeniami dla pracowników szkoły od Samorządu Uczniowskiego.50
Archiwum Aktualności