• Aktualności

            • GÓRA GROSZA – podsumowanie akcji i wyniki konkursu

            • Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji GÓRA GROSZA. Była to już jej XXIV edycja. Przez cztery miesiące trwała zbiórka monet. Po jej zakończeniu uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu zajęli się ich segregowaniem, zliczaniem i pakowaniem. Spakowane monety odwieźliśmy do punktu Poczty Polskiej, skąd zostały przekazane do organizatora akcji – Towarzystwa Nasz Dom. Zebrane pieniądze mają posłużyć organizacji pomocy psychologicznej, rzeczowej i specjalistycznej opieki dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

              Tegoroczna zbiórka była owocna. Łącznie zebraliśmy 604zł 67gr.

              Przy okazji akcji odbył się międzyoddziałowy konkurs na największą uzbieraną kwotę, którego wyniki prezentują się następująco:

              I miejsce – Odział Przedszkolny A,

              II miejsce – klasa IV,

              III miejsce – klasa V.

              Dziękujemy i gratulujemy uczniom oraz wychowawcom.

              Zespół do spraw wolontariatu

            • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

            • Dnia 25 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I na Czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
              Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę.Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, rebusy, rozpoznawali  baśnie po fragmentach, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Następnie losowali różne rekwizyty oraz rozpoznawali z jakiej książki pochodzi dana rzecz lub postać. Było ciekawie i wesoło.
              Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie o treści: Zawsze będziemy szanować książki. Pani bibliotekarka ogromną księgą dokonała pasowania każdego z uczniów, a nasi nowi czytelnicy otrzymali dyplomy, zakładki do książek i słodkie niespodzianki.

            • Dzień Ziemi 2024

            • Tegoroczne obchody Dni Ziemi w naszej szkole rozpoczęliśmy od akcji „Zielona skarpa”. Celem akcji była zbiórka środków pieniężnych na zakup roślin płożących do obsadzenia skarpy za halą gimnastyczną. Zebrano 745 zł i za ta kwotę zakupiono 65 sadzonek jałowców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję: Rodzicom, Uczniom, Pani Dyrektor i Panu Mariuszowi.

              22 kwietnia grupa naszej młodzieży z klasy VI zasadziła obok boiska dwie jabłonki. Mamy nadzieję, że za kilka lat doczekamy owoców i nimi się poczęstujemy. Przygotowano również gazetkę tematyczną na parterze, a uczniowie obejrzeli film pt. „Planeta Ziemia”, dzięki któremu uważni widzowie uświadomili sobie potrzebą troski o naszą planetę, siebie i przyszłe pokolenie.

            • Chrzest Polski

            • W tym roku rocznice Chrztu Polski nasza szkoła uczciła okolicznościową gazetką na holu szkolnym o przyczynach i skutkach tego doniosłego w historii naszego kraju wydarzenia  i Konkursem Plastycznym i Wiedzy historycznej o Chrzcie Polski. Do Konkursu Wiedzy Historycznej przystąpili uczniowie klas IV – VIII, w trzyosobowych zespołach. Zwycięzcami konkursu zostali:

              I miejsce: Filip Bułdys i Julia Harłacz (klasa VIII)

              II miejsce : Karina Brzezińska, Julia Pszonak, Wiktoria Telbyło (klasa V)

              III miejsce: Szymon Brzeziński, Alicja Buryło, Nikola Kędzior (klasaVI)

              Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!

            • JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI

            • 20 i 21 kwietnia po raz ósmy odbyła się akcja pod nazwą Jarosławskie Pola Nadziei. W tych dniach w całym powiecie została przeprowadzona publiczna zbiórka pieniężna na rzecz jarosławskiego HOSPICJUM im. św. Jana Pawła II.
              Nasza szkoła dołączyła do tej akcji po raz pierwszy. Wolontariusze z klasy VII i VIII kwestowali przez dwa dni – w sobotę przy sklepie „Biedronka” w Pruchniku oraz w niedzielę przy Kościele Parafialnym w Kramarzówce, wręczając wszystkim ofiarodawcom symbolicznego żonkila. Zebraliśmy kwotę 2 791,63 zł, którą przekazaliśmy głównym organizatorom.
              Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, jak również uczniom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w przygotowanie żonkili oraz przeprowadzenie zbiórki. Szczególnie dziękujemy Księdzu Proboszczowi za wsparcie w organizacji akcji, a także Pani Magdalenie Składan, która własnoręcznie wykonała znaczną ilość kwiatów.

              Szkolne Koło Wolontariatu

            • Wycieczka do Bochni i Krakowa

            • 12 kwietnia uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły wraz z uczniami ze szkoły podstawowej z Jodłówki wyruszyli na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni i Krakowa. 
              W Bochni uczniowie zwiedzili najstarszą kopalnię soli w Polsce. Pod opieką przewodników rozpoczęliśmy zwiedzanie od zjazdu windą pod ziemię na głębokość 212 metrów. Tuż po zjeździe, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzała trasę pomiędzy szybami. Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, w którą również zostali zabrani uczniowie, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze oraz zwyczaje górnicze. Nasi uczniowie mieli wrażenie, jakby normalna praca górników w kopalni toczyła się tuż obok nich. Jedną z wielu atrakcji było także zwiedzanie kaplicy Świętej Kingi. Nie obyło się również bez zakupu pamiątek i wspólnych zabaw.
              Naszą podróż po Krakowie rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Lotnictwa Polskiego. Poznaliśmy historię maszyn latających i obejrzeliśmy imponujące zbiory. Następnym punktem naszej wycieczki był Rynek. Wysłuchaliśmy hejnału z wieży kościoła Mariackiego, następnie przeszliśmy do Smoka Wawelskiego, na Wawel i imponujący dziedziniec zamkowy. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Rynek i obiad. Po zakupieniu pamiątek i zrobieniu zdjęć nadszedł czas na powrót do domu. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

            • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

            • W dniu 8 kwietnia 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kramarzówce uczestniczyli w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom". W grupie uczestników znaleźli się uczniowie klasy czwartej: Emilia Madejowska, Wiktoria Kędzior, Samuel Kurasz i Krzysztof Składan. Wszyscy uplasowali się na wysokich pozycjach, a uczeń Krzysztof Składan zdobył 1 miejsce w grupie pierwszej i tym samym dostał się na powiatowy etap konkursu.

              Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesu w Jarosławiu !

            • Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza – na lodzie

            •    4 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły, wraz z grupą uczniów z SP w Jodłówce, obejrzeli widowisko teatralne wykonane na lodzie w Arenie Sanok. Spektakl oparty był na motywach baśni Bolesław Leśmiana.

                 Widzowie mieli okazję obejrzeć profesjonalny występ łyżwiarzy, którzy opowiedzieli historię Sindbada w oryginalny sposób – tańcząc na lodzie. Mogliśmy podziwiać piękną jazdę figurową na łyżwach do bardzo melodyjnych podkładów muzycznych oraz piosenek, które uzupełniały baśniową opowieść. Zachwycały barwne kostiumy aktorów-akrobatów, ciekawe układy sportowe i taneczne, akrobatyczne łyżwiarskie popisy, bogata gra świateł, liczne, dużych rozmiarów rekwizyty.

                  Po teatralno-sportowych doznaniach udaliśmy się spacerkiem na sanocki rynek, by zakończyć wycieczkę obejrzeniem centrum miasta i przede wszystkim …zaspokojeniem głodu; część uczniów zajęła się degustacją kebabu i frytek, zaś druga grupa udała się na lody do stylowej cukierni. Do domu wróciliśmy ok. godz. 16.30.