• Aktualności

            • ANDRZEJKI

            • 22 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla najmłodszych dzieci z naszego przedszkola. Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. To magiczny czas wróżb i zabaw. Tak też było i dzisiaj. Dzieci z uśmiechem na twarzy bawiły się wspólnie do wesołej muzyki oraz przepowiadały sobie przyszłość.

            • Światowy Dzień Misia Pluszowego

            • 27 listopada w naszym przedszkolu dzieci z obu oddziałów świętowały Światowy Dzień Misia Pluszowego. Z tej okazji każde dziecko przyniosło ze sobą swojego misia – przyjaciela. Na początku dzieci poznały historię pluszowego misia, a następnie zostało zorganizowane misiowe przyjęcie. Były zabawy i tańce z misiami, zajęcia plastyczne i wiele innych misiowych atrakcji. Zdecydowanie był to dzień pełen radości i wspólnej zabawy.

            • Wyjazd na spektakl teatralny „Calineczka”

            • Dnia 28.11.2023r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego A, kl.I i III wybrały się do Pruchnika na spektakl teatralny „Calineczka”. Celem wyjazdu było rozbudzane zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Scenografia, muzyka i gra aktorska przeniosła dzieci w świat bajki i pozwoliła na nowo ujrzeć znaną wszystkim baśń.

            • „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”

            • Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie klasy VI i VIII naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
               

              Tematyka tegorocznej Lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co oni sami mogą zrobić, w swoim najbliższym otoczeniu, by ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze. 

              Przez zagadnienia związane ze skutkami zmian klimatycznych przeprowadził uczniów Tomek Michniewicz – jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Uczniowie zdobywali wiedzę o klimacie oglądając film z jego udziałem, czytając komiks, który powstał specjalnie na potrzeby projektu, a także rozwiązując zadania w broszurach edukacyjnych.

              Nasza szkoła otrzymała pakiet bezpłatnych materiałów dydaktycznych, a także upominki dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w akcji.

            • Szkolny Dzień Życzliwości

            • 21 listopada 2023r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości, zorganizowany w naszej szkole po raz kolejny, ale zapewne nie ostatni.
              W szkole zawisły zdjęcia i rysunki wykonane przez uczniów naszej szkoły, pokazujące życzliwość, pomoc i empatię do drugiej osoby. Samorząd uczniowski przygotował gazetkę nawiązująca do Dnia Życzliwości i Pozdrowień Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje. Tego dnia również uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.

            • Pruchnickie Szranki Ortograficzne

            •     20 października br. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku odbyła się XIII edycja Dyktanda Pruchnickie Szranki Ortograficzne. Wzięła w nich udział jedna uczennica naszej szkoły. W dniu 11 listopada, w ramach obchodów Święta Niepodległości, zostały ogłoszone wyniki tego konkursu.

                     Uczennica naszej szkoły z klasy VII, Oliwia Kędzior, już po raz trzeci zdobyła I miejsce, uzyskując tym samym tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pruchnickiej 2023 w kategorii klas VII-VIII.

              Serdecznie gratulujemy!

            • KOCHAM CIĘ POLSKO!

            • Taki tytuł nosił montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy czwartej i piątej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

              O symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni na występie odśpiewali uroczyście Mazurek Dąbrowskiego, włączając się poprzez to w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”.

              Następnie zaprezentowana została część artystyczna, która wprowadziła zgromadzonych
              w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Dziewczęta i chłopcy recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dekoracja sceny oraz symboliczne kotyliony nawiązywały do barw narodowych, podkreślając nastrój tego dnia.

              Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

            • „Śniadanie Daje Moc”

            • 8 listopada, uczniowie klas 1-3 przygotowali wspólnie zdrowe śniadanie. Dzieci przyniosły potrzebne produkty, z których wykonały zdrowe, pożywne kanapki. Wykorzystały do nich  przyniesione z domu warzywa, nabiał i wędliny. Nie zabrakło też owoców i soków. Wspólne śniadanie było świetną zabawą, a zarazem nauką o tym jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.