• Życzenia

• „Niech blask Twojego Narodzenia rozjaśni noc świata. Niech moc Twojego orędzia miłości zniweczy butne podstępy złego. Niech dar Twojego życia pozwoli nam coraz lepiej zrozumieć,jaką wartość ma życie każdej ludzkiej istoty”

– Jan Paweł II

Z okazji Świąt Bożego Przyjścia na Ziemi składamy najlepsze i serdeczne  życzenia:
              Niech blask Betlejemskiej Gwiazdy oświetli każdą krętą i pełną niepokoju drogę, i Radość nocy z Betlejem wypełni dom oraz zagości na stałe w naszych sercach w każdym dniu Nowego 2024 Roku. Nowonarodzony niech darzy zdrowiem i błogosławi wszystkim Państwa poczynaniom.

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie                                    Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kramarzówce

• VIII Wojewódzki Konkurs „Śladem Wielkich Polaków”

• 15 grudnia 2023 r. dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w wojewódzkim konkursie wiedzy o życiu i twórczości poetki Wisławy Szymborskiej. Test liczył ponad 50 pytań i dotyczył zarówno życiorysu noblistki jak i treści oraz interpretacji 25 jej wierszy.
              Z radością informujemy, iż dziewczęta odniosły sukces w tych intelektualnych zmaganiach:

• Oliwia Kędzior z kl. VII zajęła III miejsce
              • Julia Harłacz z kl. VIII uzyskała wyróżnienie.

Także plakat do wiersza pt. "Perspektywa" w ramach konkursu plastycznego został umieszczony na wystawie podczas trwania finału konkursu. Jego autorką była uczennica kl. VII - Katarzyna Grąz.

Warto dodać, iż za wysokie miejsca w tym konkursie wpisane na świadectwie ukończenia szkoły uczeń uzyskuje dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Gratulujemy!

• Spotkanie ze Świętym Mikołajem

• 6 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na gościa.  Mikołaj odwiedził na początku dzieci z Oddziałów  Przedszkolnych, następnie spotkał się z uczniami klas I - III. Już od samego rana przedszkolaki i starsze dzieci nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja.  Dzieci  z każdej grupy wiekowej powitały gościa wierszami i piosenkami, które wcześniej przygotowały. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w szkole, Mikołaj obdarował je prezentami. Po wykonaniu zdjęć w pięknej świątecznej scenerii dzieci podziękowały za prezenty i pożegnały Świętego Mikołaja. Spotkanie z niezwykłym gościem sprawiło wszystkim dużo przyjemności, uśmiechu i zabawy.

• Wycieczka do Rzeszowa.

• 4 grudnia uczniowie klas 6, 7 i 8 pod opieką wychowawców w ramach ,,Mikołajek" wybrali się do Rzeszowa. Pierwszym punktem wycieczki był seans filmowy " Życzenie", oraz zakupy w galerii.Kolejno pobyt w Parku Trampolin FlyPark.
              Podczas godzinnego pobytu pod okiem wykwalifikowanych trenerów nasi uczniowie korzystali z wielu atrakcji. Wykonywali proste akrobacje na trampolinach, nurkowali w basenie z gąbkami, toczyli walki gladiatorów, próbowali sił w rodeo, wspinali się na ściance, pokonywali przeszkody na torze parkour, korzystali ze strefy piłki nożnej.
              Dla wszystkich była to wyśmienita zabawa i wspaniały relaks.

• Dzień kakao

• 6 grudnia w ramach Mikolajek Samorząd Uczniowski zorganizował dzień kakao. Dla wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli z własnym kubkiem można było się napić ciepłego kakao.