• Życzenia Świąteczne

• Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech czas tych Świąt upłynie w rodzinnej atmosferze spokoju i radości. Najbliższe dni będą czasem refleksji, odpoczynku i spotkań w rodzinnym gronie.

Wesołego Świętowania Świąt Wielkanocnych życzą:
              Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie
              Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kramarzówce.
              Wielkanoc  2024

• Palma Wielkanocna

• Tuż przed Niedzielą Palmową dzięki pracy całej społeczności szkolnej powstała piękna Palma Wielkanocna. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przyozdabiania Palmy! Dziękujemy za piękne własnoręcznie zrobione kwiaty, zebrane trawy i bukszpan. Palma została zaniesiona i poświęcona w Kościele Parafialnym w Kramarzówce. Palma Wielkanocna barała udział w przeglądzie zorganizowanym przez CKSiT w Pruchniku.

• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

• 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA.

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku nasi uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki – „nie do pary”. Zakładając kolorowe skarpetki zwrócili na siebie uwagę, a tym samym zwrócili uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. Data 21.03. została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ przyczyną tej wady genetycznej jest TEN TRZECI chromoson, który doczepił się do 21 pary chromosonów.

Dziękuję wszystkim biorącym udział w akcji pt. Załóż kolorowe skarpetki „nie do pary”.

• Zbiórka

• W dniach 6-7.03.2024 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy dla Kacpra Pieszko. Chłopiec urodził się z licznymi problemami zdrowotnymi. Dodatkowo 11.03.2024 w szkole zorganizowano liczne atrakcje m.in dmuchańce dla dzieci, wata cukrowa i popcorn. Udało się nam zebrać 1973 zł. Pieniądze zostały przekazane Rodzicom chlopca.

• Dzień Otwarty w Przedszkolu

• W dniu 01.03.2024 r. w naszych oddziałach przedszkolnych odbył się Dzień Otwarty. Przyszłe przedszkolaki wraz z rodzicami mogły zapoznać się z wyposażeniem sali i organizacją panującą w oddziałach.  Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, zajęciach muzyczno – ruchowych, plastycznych. Wspólnie pokonywały tor przeszkód, poszukiwały zaginionego skarbu i malowały farbami na folii.

Podczas tych zabaw dzieci miały okazję zapoznać się z rówieśnikami uczęszczającymi aktualnie do przedszkola. Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty przyczynił się do oswojenia z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.