• Dzień Patrona

• 27 lutego 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona – Mikołaja Kopernika. Odbyła się uroczysta akademia pod hasłem „Próżnowaniem poniża się dary natury” – zaczerpniętym z cytatów bohatera naszego apelu.

Program artystyczny wziął sobie za cel przypomnienie postaci tego wielkiego Polaka oraz zebranie najważniejszych jego dokonań i osiągnięć.

Narratorzy podali, iż M. Kopernik posiadał niezwykle szerokie wykształcenie
              i wszechstronne zainteresowania - prawnikurzędnikdyplomatalekarzniższy duchowny katolicki, doktor prawa kanonicznego, astronom, matematyk, ekonomista, strateg wojskowy, kartograf i filolog, fizyk i filozof. Najbardziej jest jednak znany jako wybitny astronom – twórca heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego, autor dzieła
              „O obrotach sfer niebieskich” (dowiódł, iż Ziemia i inne planety krążą wokół Słońca a nie odwrotnie, jak dotąd sadzono).

Apel zaprezentował biografię wielkiego uczonego, urozmaicając partie narracyjne scenkami z życia studenckiego Mikołaja Kopernika oraz wierszami ukazującymi hart jego ducha, zapał do pracy, uczciwość, poświęcenie dla nauki, np.

Otworzył ludziom serca na oścież
                                       kochając prawdę, celu dopiął.
                                       Ogień nie wydrze sercu miłości
                                       choćby je spalił na gorzki popiół.

Długo ukrywał tajemnicę,
              dowody tysiąc razy zbadał,
              tę prawdę kupił całym życiem
              ogłosił - po 40 latach.

Na łożu śmierci nieprzytomny
              na pierwszej książce dłoń zaciskał,
              i zgasł ze swym dziełem w blasku gromnic
              i oddał ludziom, co miał - wszystko.

Program ubogaciły dwie piosenki: „List do Kopernika” oraz „Cały świat się pomylił”, różne podkłady muzyczne oraz kostiumy stylizujące scenki na czasy przełomu XV i XVI wieku.

Na końcu Kopernik-aktor wręczył pani dyrektor symboliczny akt podtrzymujący nadanie szkole jego imienia.

Narrator podsumował apel puentą:

Postać Mikołaja Kopernika znana jest nam wszystkim i całemu światu. To wielki Polak - wszechstronnie uzdolniony.  Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi jego imię. Niejeden z nas chciałby osiągnąć choćby cząstkę tego, co Mikołaj Kopernik. Jego dokonania są dla nas drogowskazem w zdobywaniu wiedzy, pracowitości, ambicji, niezrażaniu się przeciwnościami i podejmowaniu odkrywczych poszukiwań. Historia zwykle po latach przyznaje rację umysłom odważnym i nieprzeciętnym.

• Oddziały Przedszkolne w Kramarzówce

serdecznie zapraszają przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami

na Dzień Otwarty Przedszkola,

który odbędzie się 01.03.2024 r. w godzinach 10:00 – 12:00.

Dzieci 3- i 4- letnie zapraszamy do Oddziału Przedszkolnego B natomiast dzieci 5- i 6- letnie
              do Oddziału Przedszkolnego A.  Prosimy wziąć ze sobą obuwie na zmianę (rodzice również).

Dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z przedszkolem to wspaniała okazja
              do zapoznania się z atmosferą i organizacją  panującą w naszym przedszkolu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNYCH ZABAW

I NAWIĄZANIA NOWYCH PRZYJAŹNI

• Walentynki

• Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły). Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta – roznoszone były walentynkowe karteczki, liściki, oczywiście z serduszkami! Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony. Samorząd uczniowski dodatkowo przygotował słodki poczęstunek.

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

• Drodzy uczniowie i rodzice!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu:

“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami.W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

„IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’

TERMIN AKCJI: 26-27.02.2024

MIEJSCE AKCJI:  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Kramarzówce; hol przy hali sportowej.

OPERATOR AKCJI:

GREEN OFFICE ECOLOGIC Sp. z o.o.z siedzibą w Warszawie 00-074, ul. Trębacka 4

KONTAKT TELEFONICZNYw godz. 8:00 - 16:00:+48 669-482-511 oraz 83 341 75 94 wew. 23;

E-MAIL:eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

UWAGA! NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK.

RODZAJE SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO PODLEGAJĄCEGO ZBIÓRCE z GOE
              WIELKOGABARYTOWE URZĄDZENIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO:

1. Wielkogabarytowe urządzenia chłodzące
              2. Chłodziarki, zamrażarki
              3. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do chłodzenia, konserwowania i przechowywania
              żywności
              4. Pralki, suszarki do ubrań
              5. Urządzenia kuchenne, w tym kuchenki, zmywarki
              6. Piece elektryczne
              7. Elektryczne płyty grzejne
              8. Mikrofalówki
              9. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do gotowania i innego typu przetwarzania