• Bezpieczeństwo w czasie ferii

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 25 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji dla uczniów kl. I-III. Podczas prelekcji policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomił dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

• Spotkanie jasełkowe

• 21 stycznia odbyło się spotkanie jasełkowe pt. „ Od serca do ucha” połączone z Dniem Babci i Dziadka. Jasełka poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Kramarzówce. Oprawę muzyczną mszy uświetnił Chór „Michael” z Kańczugi, który wykonał również wyjątkowy Koncert Kolęd. Po zakończonej ceremonii o godzinie 15 rozpoczęły się jasełka. Piękne scenografie i kolorowe stroje utrzymały atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Na uroczystość przybyli znamienici goście, rodzice oraz dziadkowie naszych uczniów, którzy z zainteresowaniem i wzruszeniem oglądali występy swoich pociech. Mali artyści z ogromnym przejęciem odtwarzali role oraz prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Szczęśliwe i rozpromienione twarze gości dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania. Podsumowaniem tej pięknej uroczystości było wspólne kolędowanie oraz drobne upominki.

• Konkurs języka angielskiego "A letter to Santa"

• W grudniu uczniowie klas IV-VI wzięli udział w III powiatowym konkursie języka angielskiego A letter to Santa.  Był to konkurs skierowany dla uczniów powiatu jarosławskiego i przeworskiego. Łącznie z naszej szkoły zgłoszonych zostało 19 prac. Uczniowie bardzo się postarali wykonując niezwykle kreatywne prace. Dwóch uczniów, Wojciech Kielar z klasy IV oraz Kacper Kielar z klasy VI, otrzymali wyróżnienie w wyżej wymienionym konkursie. Jest to szczególnie motywujące dla uczniów, gdyż ich prace zostały wyróżnione spośród ponad 140 przesłanych na konkurs. Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród odbyło się w styczniu w Zespole Szkół  im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, w siedzibie organizatora konkursu.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Kramarzówce
              wraz z Gronem Pedagogicznym oraz Uczniami
              mają zaszczyt  zaprosić  Społeczność Lokalną na Jasełka szkolne pt.: „Od serca do ucha”
              połączone z Dniem Babci i Dziadka,
              które odbędą się 21 stycznia 2024 r., o godzinie 15:00 w sali gimnastycznej szkoły.
              Jasełka poprzedzi Msza Święta w Kościele Parafialnym w Kramarzówce  o godzinie 13:30.
              Oprawę muzyczną mszy uświetni Chór „Michael” z Kańczugi, który wykona również wyjątkowy Koncert Kolęd.

ZAPRASZAMY!!!