• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 26 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas I - VIII, a także pracownicy naszej Szkoły uczestniczyli w głosowaniu przeprowadzonym w sposób demokratyczny. Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu wraz z opiekunami przygotowali punkt wyborczy. Wyborcy, aby odebrać karty do głosowania, podchodzili najpierw do stanowiska Komisji Wyborczej, w której zasiadali Marcelina Pich, Amelia Pszonak i Wiktor Madejowski. Komisja wyborcza udzielała informacji w jaki sposób prawidłowo wypełnić kartę wyborczą. Po zakończonych wyborach Komisja Wyborcza policzyła wszystkie głosy.
              Wyniki wyborów :
              Magdalena Przepaśniak - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
              Miłosz Dryla - Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego
              Filip Bułdys - Skarbnik Samorządu Uczniowskiego
              Amelia Hołowiecka - Sekretarz Samorządu Uczniowskiego
              Aleksandra Buryło, Sara Madejowska, Julia Harłacz - członkowie Samorządu Uczniowskiego

• Powiatowe Igrzyska Lekkoatletyczne.

• W dniu 20- 21.09.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Lekkoatletycznych. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych dzieci walczyły dzielnie do końca. Uczennica z klasy 5 Alicja Buryło, w biegu na 600 m zdobyła brązowy medal.
              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• „Wszyscy swoje święto mają

Tańczą, skaczą i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają

I też swoje święto mają”

20 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego A obchodziły swoje święto, czyli Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Dzień rozpoczął się od wspólnej zabawy  na macie interaktywnej, przy znanych i lubianych piosenkach były zabawy ruchowe, tańce, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Nie mogło również zabraknąć malowania twarzy, słodkiego upominku i pamiątkowego dyplomu. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele radości, niezapomnianych chwil, był dniem beztroskiej zabawy i pozwolił dzieciom czerpać radość z bycia przedszkolakiem.

• Przegląd Skrzydła Anielskie

• Dnia 11.09.2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kramarzówce brali udział w Przeglądzie na Skrzydła Anielskie ph. "Wzlot Aniołów".

Zaangażowały się dzieci z klas 0-3 ze swoimi rodzicami i nauczycielami

• Zebranie z rodzicami.

• W dniu 14 września 2022 r. odbędzie się  zebranie z rodzicami.

Początek o godzinie 15.30 – spotkania z wychowawcami w poszczególnych salach lekcyjnych, natomiast w klasie II zebranie z wychowawcą odbędzie się w dniu 19.09.2022 r. o godzinie 15:00.

• Akcja "Sprzątanie Świata"

• Udział w szczytnej akcji Sprzątanie Świata należy do tradycji naszej szkoły. W tym roku wszystkie klasy wzięły w niej udział według obszarów wyznaczonych przez opiekunki Ligi Ochrony Przyrody pod kierunkiem pani Barbary Dachnowicz. Pogoda dopisała, więc udało się  zebrać sporo śmieci. Nauczyciele i uczniowie zauważyli, że coraz mniej ich udaje się zebrać w porównaniu ze wcześniejszymi latami. Wszystkich cieszy takie spostrzeżenie. Znaczy ono, że świadomość ekologiczna rośnie z roku na rok. Znaczy też, że wolimy żyć w porządku i schludności. Taki stan rzeczy - to dobre prognozy na przyszłość. Może kiedyś nikt nie rzuci śmiecia pod nogi...

• Narodowe Czytanie 2022

• Nikola Pszonak - klasa 5, Amelia Hołowiecka - klasa 8a i Marcelina Pich - klasa 8a wzięły udział w święcie czytania organizowanym przez CKSiT w Pruchniku. Uczennice prezentowały tekst ballady "Powrót taty" Adama Mickiewicza. To już jedenasta odsłona akcji Narodowego Czytania, która odbyła się przy Targowisku "Mój Rynek".

Uczennice przygotowane przez p. Jolantę Modras otrzymały dar do biblioteki szkolnej w postaci dwóch pozycji "Ballad i romansów" z ozdobnymi pieczęciami. Pani Dyrektor Ewa Jodłowska - Zając swoją obecnością wspierała recytatorki.

Na zakończenie wspólne zdjęcie na pamiątkę przy afiszu było miłym akcentem w to bardzo chłodne popołudnie.

• Akcja - LIDL -Szkoły pełne talentów

• W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez sieć sklepów LIDL- „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”.

Celem akcji jest rozwijanie talentów dzieci i młodzieży poprzez wygranie sprzętu sportowego i elektronicznego najwyższej jakości.

Akcja rozpoczyna się 5 września i kończy 13 listopada 2022 r.

Co zrobić aby wspomóc szkolę?

Akcja polega na przekazywaniu Talenciaków ( specjalnych kuponów) na rzecz wybrane szkoły. Talenciaki będą odbierać klienci sieci Lidl w zamian za dokonywane zakupy.

Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 złotych wydane na zakupy zawirające minimum jeden owoc lub warzywo (akcja nie obejmuje owoców i warzywach już zapakowanych).

Talenciaki będzie można aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR, i przypisać je do naszej placówki.

Można również przynieść talenciaki do szkoły i wrzucić je do specjalnego pudelka umieszczonego na stoliku przy głównym wejściu.

WAŻNE!!!

Każdy zarejestrowany Talenciak to los w Wielkiej Szkolnej Loterii!!!

Odbędzie się 6 losowań, w których do wygrania są m.in. kompletnie wyposażona sala komputerowa czy boty edukacyjne.

Im więcej z nas pomoże w zbieraniu Talenciaków, tym więcej nagród uda się odebrać.

Serdecznie zachęcamy do udziału i propagowaniu akcji wśród rodziny i znajomych!!!