• Nauczanie Zintegrowane

• O przedmiocie

•

Edukacja wczesnoszkolna sprzyja wszechstronnemu rozwojowi osobowości dziecka i przygotowuje je skutecznie do systematycznej nauki , do samokształcenia i samorozwoju .

Ideą przewodnią kształcenia jest ukazanie dzieciom scalonego obrazu świata.

Wymaga to umiejętnej integracji treści i metod w zakresie wszystkich sfer osobowości uczniów , wychodzenia od doświadczeń dzieci a następnie stopniowego ich poszerzania .Postępowanie takie sprzyja kształtowaniu pojęć , rozwijaniu coraz bardziej złożonych form rozumowania logicznego .

Praca dydaktyczno-wychowawcza jest wielostronną , wieloaspektową działalnością , w której procesy nauczania i uczenia się oraz wszelkie formy pracy opiekuńczo-wychowawczej ściśle się ze sobą łączą i zmierzają do ukształtowania osobowości dziecka zgodnie z systemem społecznie pożądanych wartości , poszanowaniem oczekiwań rodziców i potrzeb dzieci.